S výběrem nejvhodnějšího produktu vám pomohou také online srovnávače spořicích účtu. Sledujte na nich hlavně výši úroků, který bankovní domy nabízejí. Ty vám ukazují, kolik vám uložené peníze vydělají. Důležité jsou rovněž poplatky. A to nejen ty za vedení účtu, ale i za další služby. Snažte se rovněž, aby váš účet neměl povinný minimální vklad či zůstatek. Některé banky nabízejí založení takzvaných spořicích obálek. Stačí zadat, na co si v každé z nich šetříte a vaše peníze půjdou do této konkrétní obálky. Pokud budete potřebovat občasný výběr peněz ze spořicího účtu, zvolte banku, která k účtu nabízí platební kartu.
Nebývá to pravidlem u všech. Založit spořicí účet je v současné době možné bez toho, že byste vytáhli paty z domu. Pokud jste si už vybrali, u které banky necháte svoje úspory zhodnocovat, stačí buď zajít na její pobočku. Anebo, i pokud nejste jejich klientem, založit účet pár kliky v online formuláři. Z vlastního počítače. Obě varianty jsou samozřejmě zdarma. Spořicí účty jsou v současnosti nejjednodušší a přitom jednou z nejbezpečnějších forem spoření. Díky úrokům dochází k poměrně vysokému zhodnocení vašich financí. Bonusem je rovněž nízké riziko, které tento vklad nese.
Či založení stavebního spoření
Stále oblíbeným zúročením našetřených peněz je založení stavebního spoření. Které vklad nejen zúročí, ale na váš účet každý rok je připsána státní podpora. Jedinou nevýhodou tohoto spoření je nemožnost výběru vkládaných peněz po dobu šesti let. Před volbou banky, se kterou budete smlouvu o stavebním spoření uzavírat, zjistěte, jak vysokou úrokovou sazbu vám bude po dobu spoření vyplácet. Stavební spořitelny v poslední době snižují vstupní poplatek za uzavření smlouvy. Což může činit až dvoutisícovou úsporu. Při uzavření smlouvy přes internet je rovněž standardní poplatek nižší. Stavební spoření mohou využít i rodiče pro svoje děti. V nabídce se objevují speciální produkty, určené pro ně. Například s výhodnější úrokovou sazbou.